8η Ημερίδα Ερευνητικής Δραστηριότητας της Πολυτεχνικής Σχολής ΠΘ

H Πολυτεχνική Σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, διοργανώνει την 8η Ημερίδα Ερευνητικής Δραστηριότητας, η οποία θα πραγματοποιηθεί, την Τρίτη 04 Ιουνίου 2024 και ώρα 9:30-17:30 στην Αίθουσα Α 1 (Ισόγειο) του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας Πολεοδομίας & Περιφερειακής Ανάπτυξης.

Στην ημερίδα, θα παρουσιαστούν οι καινοτόμες μέθοδοι και τα αποτελέσματα της έρευνας που διεξάγεται στο πλαίσιο της εκπόνησης διδακτορικών και μεταδιδακτορικών διατριβών από Υποψήφιους Διδάκτορες, Διδάκτορες και Μεταδιδάκτορες των Τμημάτων της Πολυτεχνικής Σχολής:

• Αρχιτεκτόνων Μηχανικών,
  • Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών,
  • Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας & Περιφερειακής Ανάπτυξης,
  • Μηχανολόγων Μηχανικών,
  • Πολιτικών Μηχανικών.

Την εκδήλωση θα πλαισιώσουν οι ερευνητικές φοιτητικές ομάδες «Centaurus Racing Team»  και «HERMES Team».

Σε όλη τη διάρκεια της ημερίδας θα παρευρίσκονται επιχειρήσεις και βιομηχανίες που δραστηριοποιούνται στα αντικείμενα του μηχανικού, σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο του κτιρίου, για να συζητήσουν με φοιτητές και εργαζόμενους τις απαιτήσεις του τομέα και να διερευνήσουν την προοπτική απασχόλησης και συνεργασίας.

Πρόσκληση ημερίδας

Την αφίσα μπορείτε να δείτε εδώ