Η περίοδος των δηλώσεων μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2022-2023 ξεκινά τη Δευτέρα 03-10-2022 και ολοκληρώνεται την Κυριακή 23-10-2022

Η δήλωση μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο για τους πρωτοετείς φοιτητές έχει πραγματοποιηθεί από την γραμματεία.

ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΕΚΤΕΣ.

Οι φοιτητές οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει τα μαθήματα σύμφωνα με το πρόγραμμα σπουδών τους και εκκρεμεί η παράδοση της διπλωματικής τους εργασίας και η ορκωμοσία τους, έχουν υποχρέωση να πραγματοποιήσουν κενή δηλωση ή δήλωση της πτυχιακής τους εργασίας.

Η δήλωση μαθημάτων, η οποία γίνεται ηλεκτρονικά μέσω της Ηλεκτρονικής Γραμματείας (sis-web.uth.gr), είναι απαραίτητη προϋπόθεση τόσο για την προμήθεια των αντίστοιχων συγγραμμάτων, όσο και για τη δυνατότητα συμμετοχής στις εξετάσεις με την καταγραφή του ονόματός σας στους καταλόγους εξέτασης του εκάστοτε μαθήματος του κάθε εξαμήνου σπουδών,

Γι' αυτό, ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ να κάνετε δηλώσεις μαθημάτων και να δηλώνετε ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΞΑΜΗΝΟ, ΟΛΑ τα μαθήματα στα οποία επιθυμείτε να εξεταστείτε ΚΑΘΕ  ακαδ. έτος, δηλαδή ΚΑΙ αυτά που είχατε δηλώσει στο παρελθόν και θέλετε να επαναλάβετε.